5 SPOSOBÓW NA PRZYWRÓCENIE MOTYWACJI DO TRENINGÓW

Gdzie ona jest? Ten mały element, który nagle zanika.

Jak odzyskać motywację do treningu.

Znowu trudno nam wstać z miękkiej kanapy, zrezygnować z solonych przekąsek i odwrócić głowę od wyświetlacza telewizora. Siłownia może poczekać. Będziesz miał milion powodów, by nie iść na zajęcia z Zumby i jeszcze jeden milion, by olać basen na rzecz Netflixa. Jeśli Twoje dni wyglądają tak: praca-dzieci-obiad-salon-łóżko, czas coś zmienić! Jeżeli nie możesz znaleźć motywacji do ćwiczeń, zastosuj się do poniższych wskazówek

1. Zacznij od umysłu.

To więcej niż prawdopodobne, że twoja utrata inspiracji sprowadza się do twojego rozumowania. Jeśli powstrzymujesz się od pracy fizycznej, możesz nie czuć fizycznego zmęczenia. Jest to wyczerpanie psychiczne. A jakie jest najskuteczniejsze lekarstwo na powolne i niekorzystne pomysły? Wysiłek fizyczny. Załóżmy, że sport oznacza dla ciebie monotonię i ciężką pracę, spróbuj przedefiniować swój sposób myślenia. Pomyśl o tych trzydziestu minutach na siłowni jako o rozkoszy, która uwalnia endorfiny, a nie o obowiązku. Jak również, jeśli jesteś przyklejony do fotela cały tydzień, ćwiczenia fizyczne pomogą Ci utrzymać równowagę

2 – Zatrudnij trenera personalnego.

Nie są to po prostu przyjaciele gwiazd filmowych. Nasi instruktorzy fitness mogą poprawić swoją motywację dzięki zindywidualizowanym strategiom, mierzalnym celom, nowym środkom edukacyjnym i pozytywnemu nastawieniu. Korzyści nie kończą się na tym. Badacze odkryli również, że trening monitorowany zwiększa wydolność sercowo-naczyniową o 7% (zmniejsza się o 0,3% podczas samego treningu) i zwiększa beztłuszczową masę ciała o 1,3 kg (brak wzrostu podczas samego przygotowania).

3 Po prostu ubierz buty treningowe.

Jest to śmiesznie proste, a jednak działa. Zastopuj wewnętrznego lenia ubierając dresy i buty treningowe. Kiedy założysz ulubioną odzież, trudniej będzie ci pozostać w domu.

4 – Pozostań na potreningowym “haju”.

Im więcej myślisz o zaletach ćwiczeń, tym bardziej prawdopodobne jest, że wrócisz na siłownię. Można to wykonać na kilka sposobów. Po pierwsze, za każdym razem, gdy ćwiczysz, dokumentuj swoje odczucia. W te dni, kiedy czujesz, że straciłeś motywację do treningu, wyciągnij mały notatnik i przeczytaj, jak wybitnie czujesz się po biegu. Możesz posiłkować się dodatkami, np. wieszając motywacyjne cytaty na lodówce lub śledząc ciekawe konta fitness na Instagramie.

Pamiętaj również, że zawsze możesz skorzystać z treningu z dojazdem (klik).