Zalety treningu personalnego.

Czym jest trening personalny?
Trening personalny to rodzaj treningu indywidualnego.

Są to specyficzne zajęcia z profesjonalistą, który opracowuje program treningowy specjalnie dostosowany do potrzeb jak również możliwości klienta. Trener personalny to znacznie więcej niż nauczyciel w klubie fitness.

Trener to osoba, która ma dużą wiedzę na temat treningu sportowców, a także nowicjuszy, ale dodatkowo ktoś, kto faktycznie przestudiował wiele pokrewnych dziedzin potrzebnych do przygotowania planów treningowych. Wskazuję przez to rozumienie dietetyki i suplementacji, rozrywki, a także procesów zachodzących w organizmie w trakcie treningu, czyli fizjologii i biochemii oraz biologii.

To, co wydaje się być kluczowe u trenera, to umiejętność udzielania pomocy doraźnej, a także dbania o minimalizację ewentualnych urazów. Podsumowując: trener indywidualny to żywe kompendium wiedzy o treningu i tematach pokrewnych.

To co jest najważniejsze to cel szkolenia.
Aby rozpocząć treningi z trenerem indywidualnym, musisz zdefiniować, czego się spodziewasz, a także określić swój cel. Trening z pewnością będzie inny, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i nie zależy Ci na masie tkanki mięśniowej, a także trening do przebiegnięcia maratonu będzie zupełnie inny niż edukacja sprintera. Podczas pierwszego spotkania trener z pewnością zada Ci wiele pytań, więc nawet jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanego celu, z pewnością pomoże Ci go określić.

Jakie pytania będzie zadawał trener?
Przed wejściem w interakcję, trener będzie zamierzał lepiej Cię poznać. Oprócz celu, zapyta o Twoje doświadczenie w sporcie. Na pewno pojawi się zapytanie dotyczące Twojego obecnego stanu zdrowia, a także przeszłych dolegliwości i urazów. Postaraj się niczego nie pominąć, gdyż będzie to miało wpływ na dobór treningów i schematu diety, tak aby były one dla Ciebie bezpieczne. Dodatkowym tematem będzie Twoja dieta. Prawdopodobnie będziesz musiał zmienić niektóre aspekty swojego planu żywieniowego. Dobry instruktor fitness absolutnie weźmie pod uwagę Twoje preferencje żywieniowe podczas organizowania diety. On lub ona będzie dodatkowo badać swoją sylwetkę i sporządzi odpowiednie pomiary w całej wstępnej dyskusji. Pamiętaj, że im więcej instruktor dowie się o Tobie, tym bardziej wiarygodny będzie trening, a także plan dietetyczny, który z pewnością ułoży.

Zalety treningu personalnego.
Pomimo rosnącej popularności, trening indywidualny nadal może mieć w oczach wielu osób wysoką cenę, dlatego warto przyjrzeć się lepiej jego zaletom przed podjęciem decyzji.

Pierwszą i prawdopodobnie najbardziej znaczącą korzyścią jest to, że ukierunkowany jest na szczegółowy cel, który określisz. Kompleksowy plan i schemat diety pozwoli Ci osiągnąć swoje wymarzone rezultaty jak najszybciej. Taka metoda treningu sprawia, że jest on dostępny dla każdego – mężczyzn, kobiet, osób starszych, osób z wadami postawy, bólami stawów, a nawet dzieci.

Drugim istotnym elementem jest stały monitoring. Obserwując Cię w trakcie nauki, trener na bieżąco będzie korygował błędy. Precyzyjna metoda treningowa jest kluczem do bezpieczeństwa i osiągnięcia celu. Zdarza się, że nie potrafisz wykonać jakiegoś ćwiczenia – wtedy trener zmieni je i dostosuje do Twoich możliwości lub zaproponuje  inne ćwiczenie aktywujące te same partie mięśni.

Jeszcze jedną zaletą obcowania z instruktorem jest motywacja. W chwilach słabości instruktor na pewno nie pozwoli ci zrezygnować, pomoże ci osiągnąć sukces i przekona cię do jego osiągnięcia.

Aby cel był jak najbardziej namacalny, instruktor fitness będzie stale śledził i odnotowywał Twój rozwój. Korzystając z prywatnego treningu, nie musisz dopasowywać się do sztywnej rutyny w zespołowych kursach zdrowia i fitness. Z pewnością wybierzesz moment treningu na własną rękę, ale to nie oznacza, że możesz zapomnieć o dyscyplinie. Zawsze bądź punktualny, aby zmaksymalizować każdą cenną minutę ćwiczeń.

Czy istnieją jakieś wady?
Pomimo wszystkich korzyści, kilka konsumentów może nie być przekonana do podjęcia współpracy z uwagi na cenę. W zależności od miasta, klubu, czy trenera, opłaty za jednorazowy trening mogą być wyższe niż ćwiczenia w grupach. Lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w pakiet z kilkoma ćwiczeniami. Dostarcza to dodatkowej motywacji- szkoda rezygnować z czegoś, za co się zapłaciło.

Pamiętaj jednak, że mimo kosztów otrzymujesz usługę na najwyższym poziomie w postaci rzetelnego, przemyślanego treningu, stałego kontaktu z trenerem, a także – jeśli zastosujesz się do jego zaleceń – pewność osiągnięcia konkretnego rezultatu.

Jeśli chcesz skorzystać z treningu personalnego przygotowanego specjalnie dla Ciebie – zapraszamy do kontaktu (klik).