Brak motywacji do treningów

Zadbana i ładna wizualnie sylwetka to cel każdej trenującej osoby. Nie każdy go osiąga z kilku powodów. Jednym z nich jest gasnące zainteresowanie ćwiczeniami, czyli spadek inspiracji

Motywacja do ćwiczeń to zjawisko, które ma miejsce od początku drogi treningowej. Z czasem aktywność fizyczna zmienia się w zdrowy i zrównoważony trening, a pominięty trening może wywołać agresję i frustrację. Jednak niektórzy ludzie potrzebują od czasu do czasu nowego bodźca, aby zwiększyć swoją motywację do ćwiczeń.

2) Jak podnieść motywację do ćwiczeń?
Najlepsze środki do podniesienia motywacji.

Wyznacz sobie cel
Osiągnięte wyniki są najlepszym motywatorem. Nie pojawiają się one z dnia na dzień. Stąd wiele osób dezerteruje z chęci osiągnięcia oszałamiającej sylwetki. Wyznacz sobie sensowny cel. Musi on być konkretny i określony w czasie, a jednocześnie osiągany małymi krokami.

Na przykład: “Na pewno zrzucę 10 kg w ciągu 3 miesięcy”. Wspomniany cel jest sensowny do osiągnięcia. Pomoże on w zachęceniu Cię do działania i utrzymaniu wysokiej motywacji, jeśli zauważysz pierwsze postępy.

Trening jest znacznie lepszy dla dobrego samopoczucia.
Zajmowanie się ćwiczeniami to nie tylko poprawa swojej sylwetki, ale dodatkowo poprawianie swojego zdrowia i samopoczucia, a także szeroko pojętego wellness. Znacznie lepszy wygląd często przekłada się bezpośrednio na wzrost pozytywnego obrazu siebie, a my czujemy się pewniej w gronie znajomych. Ponadto mamy znacznie więcej siły na co dzień, ponieważ aktywność fizyczna wpływa na uwalnianie endorfin.

Warto rozrysować sobie zalety treningu, aby mieć pewność, że inspiracja do ćwiczeń nie spadnie również w chwilach zwątpienia. Stwórz listę kontrolną i rozważ ją za każdym razem, gdy dopadnie Cię brak motywacji.

Strategia ćwiczeń to konieczność!
Planowanie każdego kroku na drodze do utraty wagi jest niezwykle istotne. Z tego powodu plan ćwiczeń jest niezbędny w miarę postępów w dążeniu do celu. Dobrze skomponowany plan treningowy powinien zapewniać idealne treningi, różnorodne zestawy i powtórzenia ze wzmocnieniem.

To sprawi, że twój czas w klubie zdrowia będzie efektywny, a twoja inspiracja w najlepszym stopniu, zwłaszcza jeśli zobaczysz, że osiągasz swój pożądany cel z ćwiczenia na ćwiczenie.

Plan treningowy wprowadzi regularność, a także będziesz chodzić na siłownię nawet wtedy, gdy nie wydaje Ci się, że masz ochotę na ćwiczenia.

Pomyśl o zatrudnieniu trenera personalnego
Niektóre osoby potrzebują inspiracji w postaci jeszcze jednej osoby, która zmotywuje je do ćwiczeń, a także ma pod kontrolą proces zarządzania wagą. Dlatego dobrą usługą jest współpraca z instruktorem. Zadaniem trenera jest zachęcenie do ćwiczeń, ponowne dostosowanie schematu odżywiania oraz uporządkowanie i sprecyzowanie strategii ćwiczeń.

Praca zespołowa z osobistym instruktorem jest obowiązkowym elementem treningu dla początkujących. On lub ona odpowie na Twoje wątpliwości dotyczące treningów, a także planu dietetycznego. Bardziej obeznany towarzysz treningu, który będzie trenował z tobą przez cały czas i zachęcał cię do chodzenia na siłownię również może być przydatny.

Atmosfera treningu jest ważną zmienną, która może zainspirować Cię do ćwiczeń. Kilka aspektów może zwiększyć inspirację:

Playlista z ulubioną muzyką – piosenki motywują do kontynuowania i cięższego treningu. Ulubione kawałki stanowią właściwą inspirację.
Nowy strój do ćwiczeń – odpowiednie ubrania sprawią, że Twoje treningi będą o wiele pewniejsze i wygodniejsze. Jest to szczególnie istotne dla pań, które zazwyczaj niepewnie podchodzą do swojego pierwszego wyjścia do klubu fitness.        Nowy plan treningowy to aspekt, który wspomaga walkę z brakiem inspiracji. Warto ćwiczyć w taki sposób, aby ćwiczenia satysfakcjonowały nas i jednocześnie były skuteczne. Ustal cel i zmień kryteria związane z działaniami pod niego.
Przerwa od treningu – tak zwany deload. Tak, każdy wymaga przerwy od wysiłku. Zastanów się, czy Twój brak motywacji nie jest związany ze zbyt ciężkimi i długimi treningami.

Jeśli chcesz wejść ze swoimi treningami na kolejny poziom – zapraszamy do kontaktu ze skutecznym trenerem personalnym Tomaszem (klik).